• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/ankarakiwanis
  • https://www.twitter.com/ankarakiwanis
Ankara Kiwanis gençlerimizin çocuklarımızın eğitimine katkı için doğru yoldaDemek ki Ankara Kiwanis gençlerimizin çocuklarımızın eğitimine katkı için doğru yolda

Ankara Kiwanis Kulübü uzun yıllardan beri çocuklarımızın daha iyi ve yetenekli gelişmelerine katkıda bulunmak üzere çeşitli ilköğretim okullarında “Resim-Seramik”, “Akıl Oyunları”, “Drama “ “Düşler Atölyesi”  ve benzeri temalarda sınıf ve atölyeler düzenlemiştir.

Bu sene Mohaç İlköğretim Okulunun öngörü ve talebi üzerine bu okulda bir sınıfı “Beceri Atölyesi” olarak düzenledik.

Burada “Beceri Atölyesi”nden beklenenin: “farklı gereçler kullanarak çocukların problem çözme yeteneğine katkı yapmak, el becerilerini geliştirmelerinin yolunu açmak, kitaplarda verilen bilgilere ek olarak yaşamı tanıyıp anlamaları için oyun nitelikli yardımcı eğitim sunmak” olduğu vurgulandı.

Aşağıdaki fotoğraflarda atölyedeki son çalışmalardan bir kesit var. Kullanılacak araç, gereç ve malzemeler dolap ve raflara yerleştirilip çocuklarımızın becerilerini geliştirmeleri için atölyemiz kullanıma hazır olacak be bugünlerde çocuklarımızın kullanımına sunulacak.

Ankara Kiwanis üyelerini en çok gururlandıran ve heyecanlandıran olay ise Sayın Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk beyin Tasarım Beceri Atölyeleri nin kurulmaya bağlanacağı yönündeki açıklaması idi. Demek ki Ankara Kiwanis gençlerimizin çocuklarımızın eğitimine katkı için doğru yolda
  
60 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
>>>>>>> ENGLISH
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret56867