• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/ankarakiwanis
  • https://www.twitter.com/ankarakiwanis
SARIKAMIŞ İLKOKULUNA SPOR SALONU
Sarıkamış ilçesine 15 km mesafede Yenigazi Köyü İlkokulu öğrencilerinin kayak kaymaya meraklı oldukları, kayak merkezine gidemedikleri zaman komşu köydeki spor salonuna spor gittiklerini ancak hava şartları nedeni ile bunun çokta yapılamadığını öğrenen Ankara Kiwanis bu okulun bir salonunu spor için düzenlemeye karar vermiştir.Okul yönetimi ve spor hocaları ile yapılan temaslar sonunda ihtiyaç hissedilen spor gereçlerinin temini için çalışmalar başlatılmıştır.

Halen Yenigazi okulunda spor odası olmayıp aşağıda fotoğraftaki masa tenisinin olduğu oda spor odası olarak kullanılacaktır.

Öğrenciler soğuk günlerde kiralanan minibüslerle her gün İlçede ki spor odası olan okullara götürülüp getirilmekte ve bu sebeple çok zorluk çekilmektedir. Ayrıca bu yüzden öğretmenler büyük sorumluluk taşımaktadırlar.

Spor odası okulun en elzem ihtiyaçlarından önde gelenidir.

Yardım Amacı: Köy İlkokulu Spor odası tefriş etmektir.

Ø Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Spor lisesi ve Kafkas üniversitesine bağlı Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu bulunmaktadır.

Ø Öğrencilerin çoğunluğu Sarıkamış’lıdır.
Ø Sarıkamış Türkiyenin kayak merkezi olduğundan çok sayıda kayakçı ve  spor öğretmeni istihdam kapasitesi bulunmaktadır.

Bu yüzden Sarıkamış taki Öğretmenlerin ve öğrencilerin ilk amacı Sarıkamış spor Lisesine ve bilahare de Beden Eğitimi Yüksek okuluna girmektir.

             

  
131 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
>>>>>>> ENGLISH
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret62436