• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/ankarakiwanis
  • https://www.twitter.com/ankarakiwanis
    • Ankara Kiwanis Kulübü
    • Bu alana bir metin eXXXkleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

ANASAYFA

Geleneksel "Ankara Kiwanis Resim Sergisi" Galeri Soyut salonlarında açıldı. Geliri çocuklarımızın eğitimine dönük projelerimizin hayata geçmesi için kullanılacak. ' Mayıs Perşembe akşamına kadar açık olacak. Our traditional exhibition opened on April 28 th at SOYUT ART GALERIS.
23 APRIL 1920 Today is the 99th year of opening First Grand National Assembly. 23 April National Sovereignty and Children’s Day in Turkey This national day, 23 April National Sovereignty and Children’s Day, in Turkey is a unique event. The founder of the Turkish Republic, Mustafa Kemal Atatürk, made a present of April 23 to all the world’s children to emphasize that they are successor of the future.
ÇEVRE ÇOCUK KİWANİS
Kiwanis Çocuklar Vakfı olarak önümüzdeki ay çocuklara hizmet ve kulüplerimize yardım etme gururunun 80nci yılını kutlayacağız. Vakfın yardımları dünyanın dört köşesine ulaştı. İsterseniz hikayeleri onların ağzından dinleyelim. http://bit.ly/2Yy6j14 Kiwanis Children's Fund Next month, we celebrate 80 years of serving kids and helping clubs. Our grants have reached children in all corners of the world — hear directly from some of these grateful recipients. http://bit.ly/2Yy6j14
Bu günü ODTÜ LODOS Topluluğunun nun sloganı ile hatırlamak ve LOSOS gurubunu kısa tanıtmak istiyoruz. ODTÜ LODOS Topluluğu, Lösemili,Otizmli, Down Sendromlu ve Serebral palsili bireylerle sosyal etkinlikler yapan ve bu konularda farkındalık çalışmaları yürüten bir öğrenci topluluğudur.
21 Mart eşli toplantımızın konuşmacı konuğu Gazeteci-Yazar Sn Tolga Şardan idi. Konuşma konusu "Devlet Gözünde Nazım Hikmet" idi. Yeni yazdığı kitabından da alıntılarla yaptığı konuşmayı dikkatle ve ilgi ile dinledik. TeşekkürlerTolga bey. ekte yazarımızın biyografisini ve kitabının kapak resmini bulabilirsiniz.
Ankara Kiwanis Kulübü Kupası" BRİÇ TURNAVASI Ankara Kiwanis Kulübü ile Angora Briç Kulübünün birlikye düzenledikleri "Ankara Kiwanis Kulübü Kupası" Briç Turnuvasının ikincisi sona erdi. Kupalar ve madalyalar sahiplerini buldu. Üç hafta devam eden turnuva sonrası yapılan kupa töreni zevkli geçti, her iki kulüp üyeleri arasında dostane ilişkiler kuruldu. Kiwanis in tanınması ve yayılmasına katkısı olacağını umarak başta Angora Briç Kulübü Başkanı Sayın Zafer Şengüler olmak üzere tüm kulüp yöneticilerine ve turnuvaya katılan tüm briç severlere sonsuz teşekkürler
AKIL OYUNLARI SINIFI Ankara Kiwanis Kulübü çocuklarımız daha iyi daha donanımlı yetişmeleri için yaptığı çok sayıdaki hizmetlerine bir yenisini ekledi. Ankara-Öveçler semtindeki Reşat Bey İlkokulunda bir oda “AKIL OYUNLARI SINIFI” olarak düzenlendi. Zemini, duvarları, mobilyası tamamen yenilendi ve oyun gereçleri ile teçhiz edildi. Bu sınıfın yapılması için gerekli finansman rahmetle andığımız üyemiz, dostumuz Birkan İzgin anısına eşi tabii üyemiz Nazlı İzgin tarafından sağlandı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Projeye önayak olan ve destekleyen Okul Müdürü Sayın Metin Akgül e sınıf kapısına “Birkan İzgin” adına bir plaket takarak yapığı jeste Ankara Kiwanis ve Nazlı İzgin adına tekrar teşekkür ediyoruz. Ayrıca projenin dizayn ve gerçekleşmesine emeği geçen tüm üyelerimize şükranlar ve teşekkürler.
Kiwanis Avrupa Federasyonu (KIEF) nda Gençlik Kampları Sorumlu Yöneticisi Bayan Ilonka Löhmer , üyemiz ve Ankara Kiwanis adına bu gençlik kamplarındaki Türk öğrencilerden sorumlu Sayın Elmas Coşkun un daveti üzerine bir hafta kadar Ankara yı ve kulübümüzü ziyaret etti. Bayan Ilonka, hem Reşat Bey ilkokulundaki Akıl Oyunları sınıfının açılışına katıldı, hem de Akşemsettin İlkokulundaki “ Düşler Atölyesi” ile “ Drama Sınıfı” nı arkadaşlarımız ile ziyaret ederek çocuklara dönük hizmetlerimizin bir kısmını görme imkanını kazandı. Kendisi 21Şubat taki eşli toplantımızda KIEF Gençlik kamplarının geçmişi ve hedefleri hakkında açıklayıcı bir sunum yaptı. Kendisi ile yapılan görüşmelerde 2020 veya bir sonraki yıl Kiwanis Avrupa Gençlik Kampının Türkiye de yapılması konusunda olumlu adımlar atıldı. Önümüzdeki süreçte gerekli ortam ve şartlar konuşulacak. Ziyareti için ve Kiwanis e katkıları için kendisine tekrar teşekkür ediyoruz.
21 Şubat eşli toplantımızda konuşmacımız Sayın Oğuz Elbaş bizlere harika bir sunum yaparak bizleri Anadolu Müzik Kültürünün geçmişinde gezdirdi. Kendisi okul yıllarını 1974 yılında kimya mühendisi olarak tamamladı. 1980’li yıllarda Müzikoloji, Organoloji (Çalgı Bilimi), Müzik Tarihi ve Arkeolojisi üzerine araştırmalar yaptı. Bu alanda çeşitli Radyo ve TV programı gerçekleştirdi. Yurt içi ve dışında çeşitli kurum ve kuruluşlar için “Dünya ya da Türkiye Müzik Tarihi” konulu söyleşi, konferans, atölye çalışmaları yaptı. Oğuz beyin detaylı özgeçmişini ve sunumundan özetleri web sayfamızda paylaşacağız Kendisine sunumu ve katkıları için tekrar teşekkür ediyoruz.
ANKARA KİWANİS KULÜBÜ BRİÇ TURNUVASI Kulübümüzün "ANGORA BRİÇ KULÜBÜ" ile ortaklaşa düzenlediği 2nci "Ankara Kiwanis Kulübü Kupası" 3 seans olarak 9 Şubat 2019 Cumartesi günü saat 14.00 te başlıyor. İlgilenen dostlarımızı açılışa bekliyoruz. 2018 turnuvasında enstanteneler...
 3 
>>>>>>> ENGLISH
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret61600