• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/ankarakiwanis
  • https://www.twitter.com/ankarakiwanis
    • Ankara Kiwanis Kulübü
    • Bu alana bir metin eXXXkleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

ANASAYFA

Bu günü ODTÜ LODOS Topluluğunun nun sloganı ile hatırlamak ve LOSOS gurubunu kısa tanıtmak istiyoruz. ODTÜ LODOS Topluluğu, Lösemili,Otizmli, Down Sendromlu ve Serebral palsili bireylerle sosyal etkinlikler yapan ve bu konularda farkındalık çalışmaları yürüten bir öğrenci topluluğudur.
21 Mart eşli toplantımızın konuşmacı konuğu Gazeteci-Yazar Sn Tolga Şardan idi. Konuşma konusu "Devlet Gözünde Nazım Hikmet" idi. Yeni yazdığı kitabından da alıntılarla yaptığı konuşmayı dikkatle ve ilgi ile dinledik. TeşekkürlerTolga bey. ekte yazarımızın biyografisini ve kitabının kapak resmini bulabilirsiniz.
Ankara Kiwanis Kulübü Kupası" BRİÇ TURNAVASI Ankara Kiwanis Kulübü ile Angora Briç Kulübünün birlikye düzenledikleri "Ankara Kiwanis Kulübü Kupası" Briç Turnuvasının ikincisi sona erdi. Kupalar ve madalyalar sahiplerini buldu. Üç hafta devam eden turnuva sonrası yapılan kupa töreni zevkli geçti, her iki kulüp üyeleri arasında dostane ilişkiler kuruldu. Kiwanis in tanınması ve yayılmasına katkısı olacağını umarak başta Angora Briç Kulübü Başkanı Sayın Zafer Şengüler olmak üzere tüm kulüp yöneticilerine ve turnuvaya katılan tüm briç severlere sonsuz teşekkürler
AKIL OYUNLARI SINIFI Ankara Kiwanis Kulübü çocuklarımız daha iyi daha donanımlı yetişmeleri için yaptığı çok sayıdaki hizmetlerine bir yenisini ekledi. Ankara-Öveçler semtindeki Reşat Bey İlkokulunda bir oda “AKIL OYUNLARI SINIFI” olarak düzenlendi. Zemini, duvarları, mobilyası tamamen yenilendi ve oyun gereçleri ile teçhiz edildi. Bu sınıfın yapılması için gerekli finansman rahmetle andığımız üyemiz, dostumuz Birkan İzgin anısına eşi tabii üyemiz Nazlı İzgin tarafından sağlandı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Projeye önayak olan ve destekleyen Okul Müdürü Sayın Metin Akgül e sınıf kapısına “Birkan İzgin” adına bir plaket takarak yapığı jeste Ankara Kiwanis ve Nazlı İzgin adına tekrar teşekkür ediyoruz. Ayrıca projenin dizayn ve gerçekleşmesine emeği geçen tüm üyelerimize şükranlar ve teşekkürler.
Kiwanis Avrupa Federasyonu (KIEF) nda Gençlik Kampları Sorumlu Yöneticisi Bayan Ilonka Löhmer , üyemiz ve Ankara Kiwanis adına bu gençlik kamplarındaki Türk öğrencilerden sorumlu Sayın Elmas Coşkun un daveti üzerine bir hafta kadar Ankara yı ve kulübümüzü ziyaret etti. Bayan Ilonka, hem Reşat Bey ilkokulundaki Akıl Oyunları sınıfının açılışına katıldı, hem de Akşemsettin İlkokulundaki “ Düşler Atölyesi” ile “ Drama Sınıfı” nı arkadaşlarımız ile ziyaret ederek çocuklara dönük hizmetlerimizin bir kısmını görme imkanını kazandı. Kendisi 21Şubat taki eşli toplantımızda KIEF Gençlik kamplarının geçmişi ve hedefleri hakkında açıklayıcı bir sunum yaptı. Kendisi ile yapılan görüşmelerde 2020 veya bir sonraki yıl Kiwanis Avrupa Gençlik Kampının Türkiye de yapılması konusunda olumlu adımlar atıldı. Önümüzdeki süreçte gerekli ortam ve şartlar konuşulacak. Ziyareti için ve Kiwanis e katkıları için kendisine tekrar teşekkür ediyoruz.
21 Şubat eşli toplantımızda konuşmacımız Sayın Oğuz Elbaş bizlere harika bir sunum yaparak bizleri Anadolu Müzik Kültürünün geçmişinde gezdirdi. Kendisi okul yıllarını 1974 yılında kimya mühendisi olarak tamamladı. 1980’li yıllarda Müzikoloji, Organoloji (Çalgı Bilimi), Müzik Tarihi ve Arkeolojisi üzerine araştırmalar yaptı. Bu alanda çeşitli Radyo ve TV programı gerçekleştirdi. Yurt içi ve dışında çeşitli kurum ve kuruluşlar için “Dünya ya da Türkiye Müzik Tarihi” konulu söyleşi, konferans, atölye çalışmaları yaptı. Oğuz beyin detaylı özgeçmişini ve sunumundan özetleri web sayfamızda paylaşacağız Kendisine sunumu ve katkıları için tekrar teşekkür ediyoruz.
ANKARA KİWANİS KULÜBÜ BRİÇ TURNUVASI Kulübümüzün "ANGORA BRİÇ KULÜBÜ" ile ortaklaşa düzenlediği 2nci "Ankara Kiwanis Kulübü Kupası" 3 seans olarak 9 Şubat 2019 Cumartesi günü saat 14.00 te başlıyor. İlgilenen dostlarımızı açılışa bekliyoruz. 2018 turnuvasında enstanteneler...
AKŞEMSETTİN İLKOKULU "DRAMA ATÖLYESİ" PROJEMİZ ULUSLARARASI KİWANİS (IK) İN DİKKATİNDEN KAÇMADI !!! Uluslararası Kiwanis merkezinin yayınladığı derginin editörü Jack Brokley web ve facebook sayfalarında paylaştığımız projeyi derginin önümüzdeki sayılarında yayınlamak üzere daha önce temasta olduğu Koru Kiwanis in geçmiş dönem başkanlarından Nesrin hanımdan yardım istedi. Dergi editörü ile temasa geçilmiş olup projemizin ve Kiwanis in Türkiye deki faaliyetleinin dünyadaki tüm kulüp ve üyelerinin dikkatine en sağlıklı şekilde ulaştırılması için gereken çaluışma yapılacaktır. gelişmeleri paylaşacağız.
MİSAFİR KONUŞMACI Dr.Mehmet Tümer Konuşma Konusu: Gelecekte Tıp – Kişiye özel Tıp Sevgili Özcan ve Lütfü metin in arkadaşları Sn. Dr.Mehmet Tümer 18 Ocak günkü eşli toplantımızın konuşmacı konuğu idi. Dr.Tümer tıptaki ve özellikle gen teknolojisindeki gelişmeler ışığında hem teşhis hem de buna bağlı tedavi yöntemlerinde ulaşılan gelişmeler konusunda bizleri aydınlattı ve kişiye özel tedavi yöntemlerinde bugün erişilen ve önümüzdeki dönemlerde erişilmesi beklenen noktalar konusunda bilgilendirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz.
Dost ve takipçilerimize hatırlatmakta fayda var. Bu sene dördüncü sene oluyor,Ankara Kalesi altındaki Yeni Hayat İlkokulunun ana sınıfına her okul günü kahvaltı veriyoruz.Unutmadan, bu okulun 150 kadar ilkokul öğrecisine de her gün bir meyve veriyoruz. Kahvaltı verme ye başladığımızda okulun ana sınıf öğrenci sayısı 5-6 iken hızla arttı ve son iki senedir 20-22 arasında değişiyor. Düzenli kahvaltı çocukların hem bedensel hem de zihinsel gelişmelerine son derece olumlu gelişme sağlıyor.
Dünya İnsan Hakları Gününde ÇOCUKLARIMIZIN HAKLARINI SAVUNABİLME BİLİNCİNDE OLMALARI NE BÜYÜK BİR KAZANÇ OLURDU... çocuklarımızın kendi hakları konusunda daha bilinçli olmaları için hep birlikte çalışalım...
Düşler Atölyesinin en önemli misyonlarındanj biri çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için ortam yaratmanın yanı sıra okudukları kitaplar üzerine yorum yapma ve tartışmaktır. Bu manada öğrencilerimiz 3 Aralık günü yazarlarımızdan Mavisel Yener hanımla atölyede buluştular ve kendisi ile okudukları kitapları üzerine söyleştiler. Çocuklarımız ayrıca yazarımızın kitaplarından esinlenerek yeni ürünler ortaya çıkaracaklar. Bu ürünler Mayıs ayındaki sergilenecek ve yazarımız bu etkinlikte çocuklarımızla yeniden buluşacak.
Ankara Kiwanis olarak Kulübü olarak Akşemsettin İlkokulunda üç yıl önce kurduğumuz atölye yeni yeni DÜŞLER için çocuklarımızı kucaklamaya devam ediyor. Tanınmış ressamlarımızdan Sn. Savaş Kurtuluş Çevik 3 kasım günü öğrencilerle atölyede buluştu. Yapılan çalışmalarda ressamımızın çocuklara yaptığı çeşitli resimleri çocuklar kendi düş dünyalarında algıladıkları ile yorumlayarak hikaye,şiir ve benzer ürünler ortaya çıkaracaklar. Bu ürünler Mayıs ayında sergilenecek ve Sn Çevik bu sergi etkinliğinde çocuklarımızla birlikte olacak "DÜŞLER ATÖLYESİ" fikrinin yaratıcısı Gündüz Şatıroğlu hocamız tüm gücü ile çalışmaya ve katkıya devam ediyor. Çocuklar adına teşekkürler....
15 Kasım günü konuşmacımız Sn Korkut Erkan idi. Sunumun teması "Ankara nın Yakın Tarihi" idi. Korkut bey Balkanlardan göç etmiş bir ailenin çocuğudur. Kendisi Fen Fakültesi mezunu olmasına rağmen tarih ve kolleksiyonerlik üzerine yoğunlaşmıştır. Aşağıda .....
TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE SAYGI VE SEVGİLERLE...
Kiwanis in 2018-2019 Dönemi Uluslararası Başkanının seslenişi... NEDEN Kiwanis e KATILDINIZ ??? Bu yeni Kiwanis çalışma yılında neden Kiwanis e katıldığınızı ve neden bugün hala Kiwnis üyesi olduğunuzu anımsayın lütfen… Bu benim için kızımın 7 nci yaş günü patisinde oldu. Bu kutlama için ben ve ailemdaha az gelirli çocuklarında dahil olduğu bir parti vermiştik. yemek esnasında acıkmış oldukalrı halde yemek yemeyen bir çok çocuk dikkatimizi çekti. Sebebini sorduğumuzda yemekleri ailelerine götürmek istediklerini
 4 
>>>>>>> ENGLISH
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret67634